Celotáborová hra na pohádkové motivy přinesla mnoho zkoušek. Děti byly rozděleny do šesti týmů, které bojovaly o body do herního plánu. V jednotlivých etapách musely děti zdolat nejednu překážku –  vytvořit si vlastní název týmu a týmovou vlajku, luštit šifry a morseovku, rozdělat oheň bez papíru na maximálně 3 zápalky, absolvovat dva branné závody s otázkami a úkoly, střílet ze vzduchovky či hledat ukryté stříbrné klíče. Další bohatý program probíhal ve třech věkově rozdělených oddílech, kde bylo přichystáno nepřeberné množství her, soutěží a dalšího programu. Velkou výhodou v parném počasí byla blízkost pěkného koupání v Nové Vsi. Všechny děti se ale kromě zábavy také něco naučily - vázat tábornické uzly, luštit morseovku, poznávat mapové a pochodové značky, starší děti si vyzkoušely práci s pilkou a sekerkou, stanování v přírodě a orientaci v krajině na nočním výsadku, při kterém ušly 18 kilometrů.

{youtube}BSXAv_7NNk0{/youtube}

V rámci prvního výletu jsme navštívili koupaliště v Litovli včetně nedaleké zábavné zóny, absolvovali jsme pohádkovou prohlídku státního hradu Bouzov a dále prohlídku Javoříčských krápníkových jeskyní. Druhý výlet nás zavedl do Olomouce do zoologické zahrady a do aquaparku.

Celý tábor utekl rychle a bez jakýchkoli problémů, vyhodnocení, předání diplomů a hodnotných odměn proběhlo u závěrečného slavnostního ohně - hranice, který byl zapálen velkou smolnou fakulí. Děkujeme Městu Krnov za veřejnou finanční podporu v roce 2015, stejně tak našim významným partnerům ze soukromého sektoru. Pitný režim tábora kompletně zajistila společnost Kofola. Díky podpoře jsme mohli uspořádat kvalitní a zajímavý tábor, na kterém se dětským účastníkům opravdu líbilo. V roce 2016 se podíváme do Vižňova na Broumovsku.