Celým táborem se prolínala velká táborová hra "Indiánský mokasín",  ve které 8 indiánských kmenů bojovalo o amulet z medvědích zubů a o pravé indiánské váčky na krk. V průběhu celotáborovky si děti vyzkoušely celou řadu indiánských dovedností a musely uplatit hodně znalostí a umu při přenášení ohně, vymýšlení indiánských tanců, tvorbě ozdob či běhu v terénu s úkoly.

Běžný program se odehrával opětovně ve věkově rozlišených oddílech a popsat zde, co všechno děti zažily, není zkrátka možné. Her a soutěží bylo nepřeberné množství. Svědčí o tom bohatá fotogalerie. Vyhodnocení s předáním diplomů a odměn proběhlo na samém konci tábora u velkého táborového ohně, zapáleného smolnou fakulí. Lidé s úsměvem reagovali na naše barevné kšiltovky "PAPRSEK", které označovaly příslušnost k jednotlivým oddílům.

V táboře nás navštívili příslušníci Policie ČR s preventivním programem, zaměřeným na osobní a dopravní bezpečnost. Rovněž jsme zde měli zajištěné jízdy na koni na louce v areálu tábora. Tábořiště jsme opouštěli při koupání v blízkém rybníce Sykovci, který je součástí obce Tři Studně a kde je velmi vysoká čistost přírodní vody ke koupání na Vysočině. Dále při výletech - navštívili jsme ZOO Jihlava, centrum Jihlavy, venkovní aquacentrum v Jihlavě, Salon Express Polnička, Zelenou Horu zapsanou v UNESCO, zámek s moderním interaktivním museem ve Žďáře nad Sázavou, centrum Žďáru nad Sázavou či kryté aquacentrum právě ve Žďáře.

Velmi nás těší, že kontroly z KHS kraje Vysočina a z Duhy proběhly dobře a bez výhrad k našim metodám a postupům, vážíme si toho. Děkujeme za podporu MŠMT, Městu Krnov a společnosti Kofola za poskytnutí nápojového daru. A již se připravujeme na podzimní akce - v říjnu nás čeká Ramzová a v listopadu Bolatice.

Michal a Karolína Brunclíkovi, Duha PAPRSEK Krnov