Celotáborová hra byla inspirována knihou skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona „Ostrov pokladů“. Děti byly rozděleny do pěti pirátských týmů, které bojovaly v jednotlivých etapách hry o barevné lodičky. Tyto lodičky byly následně vpichovány do herního plánu, který představovala mapa s ostrovy a oceánem. Cílem bylo přirozeně získat lodiček co nejvíce a najít cestu na „Ostrov pokladů“. V jednotlivých etapách musely děti zdolat nejednu překážku – bojovaly na kládě s dřevci, opékaly jablka na ohni, luštily šifry, vázaly uzly, stavěly na čas a maximální výšku majáky z písku a kamínků, proplétaly se lesem s lodním stožárem nebo absolvovaly branný závod, nejúspěšnější byl letos modrý tým Elišky Müllerové, který ve finále objevil v lese skrytou truhlici s pokladem.

Galerie:

Další bohatý program probíhal ve třech věkově rozdělených oddílech, kde bylo přichystáno nepřeberné množství her, soutěží a dalšího programu. Velkou výhodou byla bezprostřední blízkost Vranovské přehrady, o koupání tedy nebyla nouze. Všechny děti se ale kromě zábavy také něco naučily - vázat tábornické uzly, luštit morseovku, poznávat mapové a pochodové značky, starší děti si vyzkoušely práci s pilkou a sekerkou. V bodování jednotlivců v oddílech letos uspěli Kamil Kotačka (1. oddíl), Markétka Kociánová (2. oddíl) a Eliška Müllerová (3. oddíl). 

V rámci výletů jsme navštívili historické město Znojmo s jeho podzemním labyrintem chodeb, Merlinův zábavný dětský svět v Hatích na hranicích s Rakouskem, hrad Bítov, velkým zážitkem pro děti byla plavba parníkem po přehradě a zapůjčení šlapadel.

Celý tábor utekl rychle a bez jakýchkoli problémů, vyhodnocení, předání diplomů a hodnotných odměn proběhlo u závěrečného slavnostního ohně - hranice, který byl zapálen možnými budoucími rádci velkou smolnou fakulí. Děkujeme Městu Krnov za veřejnou finanční podporu v roce 2014, stejně tak našim významným partnerům, mezi které patří zejména Kofola, Silnice.CZ, Marius Pedersen a IVG Colbachini. Mohli jme tak uspořádat kvalitní a zajímavý tábor, na kterém se účastníkům opravdu líbilo.