Celotáborová hra byla inspirována knihou Eduarda Štorcha Lovci Mamutů. Děti byly rozděleny do šesti "tlup", které bojovaly v jednotlivých etapách hry o barevné oštěpy. Tyto oštěpy byly následně vpichovány do herního plánu, který představoval velký obraz mamuta. Cílem bylo přirozeně získat oštěpů co nejvíce a tak mamuta zdolat. V jednotlivých etapách, kterými provázeli knižní hrdinové Kopčem a Veverčák, musely děti zdolat nejednu překážku - vyráběly pravěké nástroje a zbraně, v okolí lomu hledaly pazourky, z keramické hlíny tvarovaly sochu Věstonické Venuše a pravěkých zvířat, malovaly jeskynní malby na kameny, nosily vodu, rozdělávaly ohně, ale také absolvovaly branný závod v náročném terénu a svoje strategické myšlení prověřily v závěrečné bojové hře. Nejúspěšnější byl letos červený tým pod vedením Petry Školové.

Galerie:

Další bohatý program probíhal ve třech věkově rozdělených oddílech, kde bylo přichystáno nepřeberné množství her, soutěží a dalšího programu. Velkou výhodou byla blízkost lesa, louky, potůčku i rekonstruovaného hřiště v areálu. Všechny děti se ale kromě zábavy také něco naučily - vázat tábornické uzly, pracovat se sekerkou a pilkou, seznámily se s morseovkou, mapovými a pochodovými značkami, jakož i poznáváním rostlin a přírody obecně. V bodování jednotlivců v oddílech letos uspěli chlapci - Kamil Kotačka (1. oddíl), Martin Sýkora (2. oddíl) a Kristián Poslt (3. oddíl). Zajímavá a poučná byla přednáška a prezentace paní Obšívačové z Vizovic o ruční výrobě a tvarování skla. Velký strach překonaly menší děti na klasické stezce odvahy, kde sem tam ukápla i slzička, ale všichni ji zvládli se ctí. Větší děti prověřily svoji orientaci a úsudek na výsadku, kdy byly odvezeny několik kilometrů mimo tábor, k obci Podvihov, okolo jedné hodiny v noci a museli se ve skupině vrátit do tábora, přičemž ještě plnily úkoly, znesnadňující postup. Do tábora dorazily o půl osmé ráno s 16-ti kilometry v nohou, unavení, ale hrdí sami na sebe.

V rámci výletů jsme navštívili památník II. světové války v Hrabyni, kde se děti v expozici "Doba zmaru a naděje" seznámily s válečnými dějinami II. světové války. Líbilo se nám v ZOO Ostrava, kde se mimo jiné 3.6. narodil malý hroší kluk a v Landek parku - hornickém museu, kde jsme shlédli expozici důlního záchranářství a podzemní expozici. Relaxaci jsme hledali na koupališti v Ostravě-Zábřehu a Ostravě-Porubě.

Celý tábor utekl rychle a bez jakýchkoli problémů, vyhodnocení, předání diplomů a hodnotných odměn proběhlo u závěrečného slavnostního ohně - hranice, který byl zapálen možnými budoucími rádci velkou smolnou fakulí. Děkujeme Ivaně Sobolové z Duhy Zámeček za mimořádnou péči o duhovou základnu Myšinec, cítili jsme se tady opravdu dobře. Dále děkujeme Městu Krnov za veřejnou finanční podporu v roce 2013, stejně tak našim významným partnerům, mezi které patří zejména Česká spořitelna, Kofola, Silnice.CZ, Marius Pedersen a IVG Colbachini. Mohli jme tak uspořádat kvalitní a zajímavý tábor, na kterém se účastníkům líbilo.